Dominika Cykowska najlepsza w … ringo!!!

2019 zaw ringo min   Bardzo udanie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły w I Mistrzostwach Gminy w ringo. Zawody rozegrano 19.02.2019r. w SSP w Wodzisławiu, a w imprezie udział wzięli przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

   Do turnieju przystąpiło 12 chłopców i 12 dziewcząt (po 2 osoby z każdej szkoły). Wśród dziewcząt znakomicie wypadła Dominika Cykowska, która w rozgrywkach odniosła komplet 4 zwycięstw. W decydującym finałowym meczu Dominika pokonała Magdalenę Kabzę z SSP Brzeście. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Dominika prowadząc od początku spotkania kontrolowała przebieg meczu i ostatecznie zwyciężyła w stosunku 15:11. Dominika Cykowska uzyskała tytuł Mistrza Gminy Wodzisław w ringo. W grupie dziewcząt mieliśmy drugą reprezentantkę naszej szkoły. Agnieszka Zdańska udanie zaprezentowała się na parkiecie. Z bilansem meczy 1 zwycięstwo i 1 porażka zajęła ostatecznie 5 miejsce.
   Wspaniale w turnieju walczyli chłopcy z naszej szkoły. Paweł Podlach wygrywając 3 mecze i doznając 1 porażki zajął 3 miejsce w mistrzostwach. W półfinale uległ Michałowi Morawieckiemu z SP Piotrkowice. W meczu o 3 miejsce Paweł pokonał Krzysztofa Pietrasa z SP Niegosławice. Jeszcze lepiej zaprezentował się nasz multimedalista Adam Wąchała. Tym razem nietypowo dla niego biegał nie po polu, a za kółkiem ringo. Wygrywając 3 mecze dotarł do finału. W nim uległ najlepszemu zawodnikowi rozgrywek Michałowi Morawieckiemu z SP Piotrkowice. Adam Wąchała uzyskała tytuł Wicemistrza Gminy Wodzisław w ringo.

 

Wyniki naszych uczniów:

1 miejsce Dominika Cykowska klasa VIII
2 miejsce Adam Wąchała klasa VIII
3 miejsce Paweł Podlach klasa VIII
5 miejsce Agnieszka Zdańska klasa VII

Uczniów do zawodów przygotował Robert Jarosiński.
WIELKIE GRATULACJE dla naszych zawodników !!!

2019 zaw ringo 01

2019 zaw ringo 02

2019 zaw ringo 03