Uczennica z klasy 3 ŁUCJA OZGA zajęła 2 miejsce w XIII BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”

2023 11 strawcz mila minW dniu 7 listopada 2023 roku 580 uczniów z naszego województwa wzięło udział w rozegranych w Strawczynie „Biegach Niepodległościowych”. Zawody odbyły się na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego OLIMPIC w Strawczynku. Chłopcy i dziewczęta startowali osobno na dystansach od 200m do 1 mili. W każdym z dziesięciu biegów wystartowało od 60 do 120 uczniów. Wysoki poziom zawodów zapewnili startujący uczniowie m.in. ze szkół w: Kielcach, Staszowa, Połańca, Królewca.


Impreza rozpoczęła się od utworzenia z wszystkich uczestników zawodów flagi Polski i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrali: Senator - Krzysztof Słoń, Wójt Gminy Tadeusz Tkaczyk oraz Łukasz Woźniak – Dyrektor OLIMPIC Strawczyn.
W 6 rozegranych biegach wystartowało 11 uczniowiów z naszej szkoły. Choć tym razem zwycięstwo w zawodach nie było najważniejsze to rywalizacja stała na zaciętym i wysokim poziomie. Młodzi sportowcy z „wodzisławskiej podstawówki” kolejny raz stanęli na wysokości zadania zajmując czołowe lokaty w poszczególnych biegach. Troje z nich wróciło do domu z pucharami i upominkami.
Oto wyróżnieni uczniowie SSP Wodzisław:
- 2 miejsce – 400m – ŁUCJA OZGA
- 5 miejsce – 600m – PATRYCJA WOJCIECHOWSKA
- 6 miejsce – 600m – FILIP WOJCIECHOWSKI
Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Zofia Dyćkowska, Daria Juźwik, Małgorzata Dudek, Bartłomiej Suliga, Kamil Jachymczyk, Wiktor Musiał, Leon Szymkiewicz, Krzysztof Piasecki.
Wszyscy uczniowie, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale, zawodnicy z miejsc I-VI dyplomy i upominki, a z miejsc I-III dodatkowo puchary i talony na basen o wartości 200zł za zajęcie 1 miesca, 150zł za 2 miejsce, 100zł za 3 miejsce.
Celem zawodów było upamiętnienie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, promowanie patriotyzmu oraz propagowanie zdrowego stylu życia od najmłodszych lat i popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej.
Wielkie gratulacje dla sportowców z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu, a w szczególności dla uczniów z klas I: Zosi Dyćkowskiej, Dari Juźwik, Małgosi Dudek, Bartłomieja Suligi za reprezentowanie szkoły w imprezie patriotyczno-sportowej, uzyskanie wysokich miejsc w zawodach oraz walkę fair play.
Najlepszą z naszych debiutantek została Małgosia Dudek, która zajęła bardzo dobre 8 miejsce.
Link do informacji z zawodów

o „STRAWCZYŃSKĄ...
o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ” o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”
o „STRAWCZYŃSKĄ...
o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ” o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”
o „STRAWCZYŃSKĄ...
o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ” o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”
o „STRAWCZYŃSKĄ...
o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ” o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”
o „STRAWCZYŃSKĄ...
o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ” o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”
o „STRAWCZYŃSKĄ...
o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ” o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”
o „STRAWCZYŃSKĄ...
o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ” o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”
o „STRAWCZYŃSKĄ...
o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ” o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”
o „STRAWCZYŃSKĄ...
o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ” o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”
o „STRAWCZYŃSKĄ...
o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ” o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”
o „STRAWCZYŃSKĄ...
o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ” o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”