IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

2020 dz tabl min   4 października 2019 roku uczniowie klas IV - VIII Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu, po raz kolejny już, obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.


   Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo „Karty Grabowskiego”. Wydawnictwo zostało założone w 1995 roku przez Andrzeja Grabowskiego, twórcy kart Grabowskiego oraz pomysłodawcy Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
   Do imprezy uczniowie przygotowywali się w szkole w czasie lekcji matematyki, zajęć dydaktyczno wyrównawczych i rozwijających z matematyki oraz w domach utrwalając swoją znajomość tabliczki mnożenia, bawiąc się przy tym doskonale i podejmując dodatkowe działania.
Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymali uczniowie, którzy rozwiązali bezbłędnie dziesięć przykładów zapisanych na wylosowanych kuponach. 

Do przeprowadzenia akcji wykorzystano materiały udostępnione przez www.wmtday.org 

Joanna Adamska

2020 dz tabl 01

2020 dz tabl 02