Podsumowanie obchodów Tygodnia Kultury Języka Polskiego

zdjęcie ikony artykuły   Tegoroczne, XXIX obchody Tygodnia Kultury Języka Polskiego, które trwały od 15 do 20 marca 2021r. już za nami. Motywem przewodnim działań w bieżącym roku przyświecało hasło: „Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem zainicjowanie obchodów rozpoczęło się od zaprezentowania harmonogramu przebiegu Tygodnia Kultury Języka Polskiego. Obchody miały nietypowy przebieg, gdyż tylko uczniowie klas I – III uczęszczający na świetlicę wzięli w nich udział podczas nauczania stacjonarnego. Pozostali uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w konkursach podczas nauki zdalnej. Dla najmłodszych zostały zorganizowane warsztaty przeprowadzone przez p. Monikę Błaszkiewicz podczas zajęć świetlicowych. Starsi zaś wzięli udział w konkursach na: słownik wyrazów zaliczanych do nowomowy wraz z objaśnieniami, wiersz lub piosenkę z użyciem tzw. młodomowy, konkurs na dowolną formę wypowiedzi tj. kartka z pamiętnika, list, opowiadanie.
Po przeanalizowaniu wszystkich prac przyznano następujące miejsca:
- w kategorii słownik:
I miejsce Buras Alan kl. IV
II miejsce Turek Barbara kl.V we współpracy z koleżankami i kolegami z klasy:
Kapela Malwina, Pukin Kalina, Kuśmirek Patryk
- w kategorii wiersz i piosenka:
I miejsce Górniak Jakub kl. IV
II miejsce Zawadzki Tomasz kl. VI b
III miejsce ex aequo: Hornik Aleksander kl. IV, Staszczyk Zbigniew kl. VI a
- w kategorii dowolna forma wypowiedzi:
I miejsce Bucki Konrad kl.VI a ( kartka z pamiętnika)
II miejsce Górniak Patryk kl. VII ( opowiadanie)
III miejsce Bucki Konrad kl. VI a ( list)

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i uczestniczącym w konkursach uczniom.
Bożena Wojtecka - Imbor