22 KWIETNIA "ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2021"

Obraz – miniatura 22.04.2021 ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI    22.04.2021r. obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. Data 22 kwietnia powinna być ważna dla każdego człowieka mieszkającego na planecie Ziemia. To nasze wspólne miejsce o które powinniśmy dbać, aby przyszłe pokolenia mogły żyć w tym cudownym miejscu. Aby tak się stało musimy pamiętać że skażenie środowiska jest bardzo niebezpieczne dla żyjących w nim ludzi, zwierząt i roślin. Musimy racjonalnie gospodarować zasobami przyrody.

 

Jak możesz chronić Ziemię?

Oto kilka sposobów:

• Segreguj śmieci
• Zużywaj mniej prądu (np; wyłączaj światła, grzejniki kiedy ich nie potrzebujesz, odłączaj sprzęty elektroniczne po ich naładowaniu….)
• Korzystaj z roweru lub komunikacji miejskiej zamiast samochodu
• Myjąc zęby zakręcaj wodę
• Korzystaj z prysznica zamiast wanny
• Zwracaj uwagę, aby z kranów nie ciekła woda

Dlaczego obchodzimy DZIEŃ ZIEMI

    Z okazji Dnia Ziemi, uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty na lekcjach plastyki , na lekcjach informatyki pisali dokumenty tekstowe, a na lekcjach geografii wykonali plakaty rozwiązywali rebusy oraz krzyżówki.

Obraz – plakat ucznia- 22.04.2021 ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Obraz – plakat ucznia- 22.04.2021 ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Obraz – plakat ucznia- 22.04.2021 ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Obraz – plakat ucznia- 22.04.2021 ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Obraz – plakat ucznia- 22.04.2021 ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI