SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

2023 5 straz 2023 minW ramach XVIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki 12 maja, w naszej szkole odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu.

Pan Grzegorz Gaim-prezes OSP oraz członkowie Straży-Janusz Baran i Hubert Bystrowski zapoznali uczniów klas młodszych z trudną, odpowiedzialną i niebezpieczną pracą strażaka. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali wychowanków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Przypomnieli również o niebezpieczeństwie wypalania traw przez ludzi. Dzieci zobaczyły różnego typu umundurowanie strażackie. Uczniowie przymierzali hełm strażacki, ale największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy: gaśnice, węże oraz sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Pod czujnym okiem strażaków, dzieci mogły samodzielnie przekonać się, jak działa hydronetka wodna oraz siedzieć za kierownicą wozu. Dla wszystkich była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy. Z okazji Dnia Strażaka wszystkim Druhnom i Druhom -Strażakom, życzymy dużo zdrowia i bezpiecznych powrotów z akcji.

 

W ramach XVIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki 12 maja ,w naszej szkole odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu.

W ramach XVIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki 12 maja ,w naszej szkole odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu.

W ramach XVIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki 12 maja ,w naszej szkole odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu.

W ramach XVIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki 12 maja ,w naszej szkole odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu.

W ramach XVIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki 12 maja ,w naszej szkole odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu.

W ramach XVIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki 12 maja ,w naszej szkole odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu.

W ramach XVIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki 12 maja ,w naszej szkole odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu.

W ramach XVIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki 12 maja ,w naszej szkole odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu.

W ramach XVIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki 12 maja ,w naszej szkole odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu.

W ramach XVIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki 12 maja ,w naszej szkole odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu.