Projekt Krokus jest realizowany przez Żydowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście.

Strona projektu:
http://www.galiciajewishmuseum.org/pl/projekt-krokus


Projekt "Krokus"

2021 krokus minUczniowie Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu, już po raz drugi wzięli udział w międzynarodowym projekcie Krokus. Klasa VII b wspólnie z opiekunem Szkolnego Kola Wolontariatu Iwoną Pietras, posadzili ponad 100 cebulek żółtych krokusów, będących symbolem upamiętniającym dzieci - ofiary Holokaustu.

Czytaj więcej: Projekt "Krokus"

Zakwitły krokusy!

2018 krokus minJesienią ubiegłego roku 2017 Szkoła Podstawowa w Wodzisławiu wzięła udział w projekcie Krokus, organizowanym przez Irlandzką organizację HETI- sadząc żółte cebulki krokusów. Uczestnictwo w projekcie KROKUS to bardzo konkretna szansa na zaznajomienie dzieci i młodzież z tematem Holokaustu oraz zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z rasizmem i nietolerancją.

Czytaj więcej: Zakwitły krokusy!

Projekt "KROKUS"

2017 projekt krokus minUczniowie z Samorządu Szkolnego, szkoły podstawowej i gimnazjum przystąpili do projektu „Krokus”, który organizuje i koordynuje Żydowskie Muzeum Galicja. W ramach tego projektu zasadziliśmy cebulki żółtych krokusów, które zakwitną wiosną.

Czytaj więcej: Projekt "KROKUS"