MISTRZOWSKIE STARTY UCZNIÓW SSP WODZISŁAW W BIEGACH NIEPODLEGŁOŚCI

2019 bieg niepodl min   450 uczniów wzięło udział w rozegranym w dniu 8 listopada 2018 roku X Biegu Niepodległości o Strawczyńską Milę. Zawody odbyły się na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego OLIMPIC w Strawczynku.

Chłopcy i dziewczęta startowali osobno na dystansach od 200m do 1 mili. W zawodach uczestniczyli sportowcy z 24 szkół województwa świętokrzyskiego, a wśród nich uczniowie m.in. z Kielc, Skarżyska Kamiennej, Łopuszna, Królewca, Oblęgorka oraz Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Wodzisławiu. W każdym biegu wystartowało od 40 do 70 uczniów. Celem zawodów było upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, promowanie patriotyzmu oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Zawody rozpoczęły się od utworzenia z wszystkich uczestników zawodów pięknej narodowej flagi Polski i odśpiewania hymnu narodowego.

 

2019 bieg niepodl 01
   W czterech z 10 biegów wystartowali uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu. Już w 2 biegu wystartował uczeń z III klasy naszej szkoły Jakub Górniak z Klemencic. W biegu na dystansie 200m zajął bardzo dobre, lecz mało lubiane przez sportowców 4 miejsce. W kolejnym 3 biegu na dystansie 400m uczestniczyła Zosia Ptak z Mieronic. Mimo, że była o rok młodsza od większości zawodniczek zajęła wysokie 2 miejsce. Bieg 7 na dystansie 1000m to popis Magdy Oleksiak z Laskowej. Po przebiegnięciu 200m objęła prowadzenie i z przewagą 30m ukończyła bieg na pierwszym miejscu. W ostatnim 10 biegu na dystansie 1 mili uczestniczył Adam Wąchała z Klemencic. Przez 800m Adam zajmował 2 miejsce kontrolując bieg. Następnie zaatakował i powiększał przewagę nad pozostałymi uczestnikami biegu. Zawody ukończył na pierwszym miejscu z przewagą 80m nad 2 zawodnikiem sportowej rywalizacji.

2019 bieg niepodl 02

2019 bieg niepodl 03
   Wszyscy uczniowie, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale, zawodnicy z miejsc I-VI dyplomy i upominki, a z miejsc I-III dodatkowo puchary.
Uczniów Adama Wąchałę i Magdę Oleksiak wychowania fizycznego uczy pan Robert Jarosiński, Zofię Ptak pani Urszula Błasiak, a Jakuba Górniaka pani Małgorzata Sputo.

2019 bieg niepodl 04

2019 bieg niepodl 05

2019 bieg niepodl 06
Wielkie gratulacje dla Zosi, Magdy, Jakuba, Adama za uzyskane wysokie wyniki sportowe.