III TURNIEJ SZACHOWY W WODZISŁAWIU

2019 3 tur szachowy min   Dnia 10 listopada 2018 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Wodzisławiu odbył się Wojewódzki Turniej Szachowy zorganizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jego organizacją zajął się Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy w Kielcach, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Wodzisławiu oraz Urząd Gminy w Wodzisławiu.
   Uczestnicy konkursu reprezentowali następujące miejscowości: Chęciny, Kielce, Kunów, Ostrowiec Świętokrzyski, Rokitno, Staszów, Suchedniów oraz Wodzisław. Zawodnicy startowali w czterech grupach: GRUPA A – zawodnicy do lat 8, GRUPA B – zawodnicy do lat 12, GRUPA C – zawodnicy do lat 18, GRUPA D – seniorzy. We wszystkich kategoriach wiekowych uczestniczyło łącznie 45 zawodników.
O godzinie 9:45 nastąpiło otwarcie turnieju i rozpoczęcie rozgrywek. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim – VII rund po 10 minut dla zawodnika. Każdy z zawodników miał do rozegrania siedem partii.
   Dekoracja zwycięzców i oficjalne zakończenie turnieju rozpoczęło się o 13:45. Dyplomy oraz nagrody wręczali: główny sędzia Anna Kot, sekretarz Gminy Wodzisław Renata Koziara oraz dyrektor szkoły Jerzy Kostyła. W grupie seniorów I miejsce zajął Adam Plicner, II miejsce zajął Rafał Pawleta, III miejsce zajął Jarosław Choina. W grupie zawodników do lat 18 I miejsce zajęła Julia Halaba, II miejsce zajął Dominik Kwapisz, III miejsce zajął Kacper Kwiecień. W grupie zawodników do lat 12 I miejsce zajął Jan Choina, II miejsce zajęła Katarzyna Karyś, III miejsce zajął Jakub Skowroń. W grupie zawodników do lat 8 I miejsce zajął Mateusz Pawleta, II miejsce zajął Geworg Czobonian, III miejsce zajęła Lilia Czobonian. Nagrody i dyplomy otrzymali najmłodsi uczestnicy, którymi byli pięcioletni Nikodem Wysokiński oraz sześcioletnia Małgorzata Karyś.
   Startującym w konkursie należą się słowa uznania i gratulacje. Mamy nadzieję, że intensywne ćwiczenia przyczynią się do dalszych sukcesów uczestników w następnych latach.

 

Zenon Lisek

III TURNIEJ SZA...
III TURNIEJ SZACHOWY III TURNIEJ SZACHOWY
III TURNIEJ SZA...
III TURNIEJ SZACHOWY III TURNIEJ SZACHOWY
III TURNIEJ SZA...
III TURNIEJ SZACHOWY III TURNIEJ SZACHOWY
III TURNIEJ SZA...
III TURNIEJ SZACHOWY III TURNIEJ SZACHOWY
III TURNIEJ SZA...
III TURNIEJ SZACHOWY III TURNIEJ SZACHOWY
III TURNIEJ SZA...
III TURNIEJ SZACHOWY III TURNIEJ SZACHOWY
III TURNIEJ SZA...
III TURNIEJ SZACHOWY III TURNIEJ SZACHOWY
III TURNIEJ SZA...
III TURNIEJ SZACHOWY III TURNIEJ SZACHOWY
III TURNIEJ SZA...
III TURNIEJ SZACHOWY III TURNIEJ SZACHOWY
III TURNIEJ SZA...
III TURNIEJ SZACHOWY III TURNIEJ SZACHOWY
III TURNIEJ SZA...
III TURNIEJ SZACHOWY III TURNIEJ SZACHOWY
III TURNIEJ SZA...
III TURNIEJ SZACHOWY III TURNIEJ SZACHOWY
III TURNIEJ SZA...
III TURNIEJ SZACHOWY III TURNIEJ SZACHOWY