„SPORT DLA WSZYSTKICH”

W piątek 02.12.2022 roku uczniowie klas 1-7 z Samorządowej Szkoły Podstawowej imienia Wojska Polskiego w Wodzisławiu uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Świętokrzyskiej Federacji Sportu. W ramach programu „Sport dla Wszystkich”, który realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki przybyli goście w ciekawy sposób zaprezentowali 2 dyscypliny sportowe.

W pierwszej części 2 godzinnych pokazów sportowych: prezes Wojciech Imiołek i sekretarz Adrian Sidor ze Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Koszykówki w Kielcach zaprezentowali walory koszykówki 3x3. Po omówieniu przepisów gry, młodzi obserwatorzy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności rzutowych oraz wzięcia udziału    w różnego rodzaju konkursach koszykarskich. W zabawach udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas od 1 do 7. Najlepsi otrzymali drobne upominki.

Druga dwugodzinna część przeznaczona była na królewską dyscyplinę sportu jaką są  szachy. Pokazy gry w tej dyscyplinie zaprezentowały czołowe zawodniczki województwa świętokrzyskiego w swoich kategoriach wiekowych: Magdalena Karyś, Katarzyna Karyś, Sara Wichura. Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas pokazów gry typu: mecze jednominutowe, szachy na ślepo czy  pojedynkach rozgrywanych przez przybyłych gości z sześcioma uczniami jednocześnie z naszej szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszył się „konkurs wiedzy o szachach”. Najlepsi w konkursach otrzymali upominki dla „młodego szachisty”.

Nasi uczniowie podczas spotkań dowiedzieli się, że „Sport dla Wszystkich” jest kolejnym projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki dążącym do popularyzacji wybranych dyscyplin sportowych. Projekt ma na celu popularyzację sportu w społeczeństwie poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych.

Większość uczestników spotkania otrzymała od przybyłych gości drobne upominki - piłeczki z pianki-gniotki. Każdy miał możliwość porozmawiać z doświadczonymi sportowcami na temat interesującej go dyscypliny sportowej.