„I BIEG PAMIĘCI JANA KURGANA”

2023 3 bieg min

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wygrali 4 biegi, zdobyli 10 pucharów, przywieźli 13 medali, a przede wszystkim uczestniczyli w żywej lekcji historii.

Marzec to miesiąc poświęcony tradycyjnie pamięci żołnierzom wyklętym. W ostatnią niedzielę marca 2023 roku grupa 13 reprezentantów naszej szkoły, prowadzona przez nauczycieli WF: Roberta Jarosińskiego i Urszulę Błasiak uczestniczyła w „I Biegu pamięci JANA KURGANA – WYKLĘTY NIEZAPOMNIANY – JĘDRZEJÓW 2023”.

Impreza była połączeniem rekreacji z lekcją historii. Głównym celem było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego. Najmłodszym przedstawienie sylwetki jędrzejowskiego bohatera narodowego - Jana Kurgana. Honorowy patronat nad biegami sprawowali: pani Redaktor Beata Znojek, osobiście córka jędrzejowskiego bohatera JANA KURGANA, p. Marcin Piszczek – Burmistrz Jędrzejowa oraz Nadleśnictwo Jędrzejów. Trasy biegu wytyczono po leśnych drogach i ścieżkach, a centrum zawodów zlokalizowano na polanie na której znajdowała się leśniczówka Gaj/ koło Jędrzejowa.
Biegi rozpoczęły się od krótkich przemówień zaproszonych gości oraz pani Beaty Znojek. Po tym patriotycznym akcencie na trasach biegowych pojawili się najmłodsi, czyli uczniowie z klas I-IV, następnie z klas V-VI, a w kolejnych biegach z klas VII-VIII.

Oto wyniki uczniów, którzy reprezentowali szkołę SSP Wodzisław:

Klasy I-IV dziewczęta – 400m

1 miejsce – PATRYCJA WOJCIECHOWSKA
2 miejsce – ŁUCJA OZGA
10 miejsce – NATALIA ROTER

Klasy I-IV chłopcy – 400m

1 miejsce – FILIP WOJCIECHOWSKI
2 miejsce – KRZYSZTOF PIASECKI
3 miejsce – WIKTOR MUSIAŁ

Klasy V-VI dziewczęta – 800m

3 miejsce – IZABELA STAWIARSKA
4 miejsce – AMELIA ZAWADZKA

Klasy V-VI chłopcy – 800m

2 miejsce – JAKUB GÓRNIAK
3 miejsce – MATEUSZ SZAFRAŃSKI
7 miejsce – MICHAŁ ŻÓŁTAK

Klasy VII-VIII dziewczęta – 1500m

1 miejsce – ZOSIA PTAK

Klasy VII-VIII chłopcy – 1500m

1 miejsce – SZYMON ROLIŃSKI

Z imprezy oprócz przekazu historycznego uczniowie SSP Wodzisław przywieźli 13 medali oraz 10 pucharów, które otrzymali podczas dekoracji miejsc 1-3. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Tradycyjnie nie zabrakło ciepłej herbatki i drożdżowych bułeczek.
Wspaniale, że dorośli oraz dzieci chcą uczestniczyć w takich wydarzeniach, które łączą w sobie historię i aktywność fizyczną. Nakłania to do zdrowego trybu życia i do pogłębiania wiedzy historycznej, a młodym pokoleniom pokazuje jak wspaniale można bawić się bez komputerów, tabletów czy smartfonów.
Dziękujemy wszystkim życzliwym nam osobom, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy uczestniczyć w imprezie gdzie patriotyzm łączy się ze sportem.
Gratulujemy naszym sportowcom za godnie reprezentowanie naszej szkoły oraz uzyskanych wysokich miejsc w zawodach.

W ostatnią niedzielę marca 2023 roku grupa 13 reprezentantów naszej szkoły, prowadzona przez nauczycieli WF: Roberta Jarosińskiego i Urszulę Błasiak uczestniczyła w „I Biegu pamięci JANA KURGANA – WYKLĘTY NIEZAPOMNIANY – JĘDRZEJÓW 2023”

W ostatnią niedzielę marca 2023 roku grupa 13 reprezentantów naszej szkoły, prowadzona przez nauczycieli WF: Roberta Jarosińskiego i Urszulę Błasiak uczestniczyła w „I Biegu pamięci JANA KURGANA – WYKLĘTY NIEZAPOMNIANY – JĘDRZEJÓW 2023”

W ostatnią niedzielę marca 2023 roku grupa 13 reprezentantów naszej szkoły, prowadzona przez nauczycieli WF: Roberta Jarosińskiego i Urszulę Błasiak uczestniczyła w „I Biegu pamięci JANA KURGANA – WYKLĘTY NIEZAPOMNIANY – JĘDRZEJÓW 2023”

W ostatnią niedzielę marca 2023 roku grupa 13 reprezentantów naszej szkoły, prowadzona przez nauczycieli WF: Roberta Jarosińskiego i Urszulę Błasiak uczestniczyła w „I Biegu pamięci JANA KURGANA – WYKLĘTY NIEZAPOMNIANY – JĘDRZEJÓW 2023”

W ostatnią niedzielę marca 2023 roku grupa 13 reprezentantów naszej szkoły, prowadzona przez nauczycieli WF: Roberta Jarosińskiego i Urszulę Błasiak uczestniczyła w „I Biegu pamięci JANA KURGANA – WYKLĘTY NIEZAPOMNIANY – JĘDRZEJÓW 2023”

W ostatnią niedzielę marca 2023 roku grupa 13 reprezentantów naszej szkoły, prowadzona przez nauczycieli WF: Roberta Jarosińskiego i Urszulę Błasiak uczestniczyła w „I Biegu pamięci JANA KURGANA – WYKLĘTY NIEZAPOMNIANY – JĘDRZEJÓW 2023”

Robert Jarosiński
nauczyciel
SSP Wodzisław