PAMIĘTAMY O NARODOWYM DNIU PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

2 min„Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”

Lech Kaczyński

 

1 marca obchodziliśmy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało uchwalone Ustawą o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" z dn. 3 lutego 2011 r. W preambule Ustawy czytamy „W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.”
W naszej szkole uczniowie na lekcjach historii poznali dzieje żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego. 1 marca 2022 roku uczniowie kl. 8 zapalili znicze przy pomnikach poświęconym żołnierzom Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich. Minutą ciszy i modlitwą uczcili pamięć poległych.

Ewa Putowska

1 marca obchodzimy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało uchwalone Ustawą o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca obchodzimy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało uchwalone Ustawą o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca obchodzimy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało uchwalone Ustawą o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca obchodzimy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało uchwalone Ustawą o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca obchodzimy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało uchwalone Ustawą o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca obchodzimy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało uchwalone Ustawą o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca obchodzimy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało uchwalone Ustawą o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca obchodzimy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało uchwalone Ustawą o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"