30 LAT KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA

2019 prawa dz min   30 lat temu powołano Konwencje o prawach dziecka. Jest to najważniejszy dokument praw dziecka- ratyfikowany na całym świecie z zakresu praw człowieka. Niestety nadal wiele dzieci na świecie nie może w pełni cieszyć się prawem do zdrowego i bezpiecznego życia.


   Nasza szkoła przystąpiła do obchodzenia Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF, a hasłem przewodnim było „Dla każdego dziecka dzieciństwo”
   Uczniowie z Samorządu Szkolnego przez cały tydzień informowali wszystkich o tym wydarzeniu. Zorganizowano wspólne malowanie i rysowanie prac plastycznych, czytano wszystkie prawa i obowiązki dziecka, zrobiono niebieskie kotyliony a uczniowie z klasy VII przygotowali teatrzyk o prawach dziecka dla klas młodszych.
   20 listopada w szkole dominował kolor niebieski, z radiowęzła czytano wiele informacji poświęconych działalności organizacjom wspierających UNICEF, starsi uczniowie pomagali młodszym w pracach plastycznych. Zorganizowano wystawę wszystkich ciekawych prac, a na koniec wykonano wspólne zdjęcie, które mówi ,że wszystkie dzieci nasze są i dbamy o nie- myśląc o naszej i ich przyszłości.

 

2019 prawa dz 01

2019 prawa dz 01

2019 prawa dz 01

2019 prawa dz 01