Wolontariat dla Seniorów

2021 pam min    Każdy z nas potrzebuje drugiej osoby, ile ludzi tyle historii, a każda z nich jest bezcenną lekcją życia. Takie historie możemy usłyszeć od naszych najstarszych domowników: babć ,dziadków. Nie wszyscy jednak mogą liczyć na kontakt z drugą osobą, ciepło, opiekę. Seniorzy w obecnej sytuacji „powszechnej kwarantannie” stali się jeszcze bardziej samotni. Jednym z zadań SKW w szkole jest pomoc ludziom starszym.

    Obecny czas ogranicza kontakty, ale pomoc w postaci Świątecznej Paczki jest i będzie nadal aktualny. Mimo wielu zakazów, udało się zebrać sporo produktów spożywczych i przekazać ludziom starszym i samotnym. Mamy nadzieję, następna akcja pomocy będzie już bez obostrzeń i będziemy mogli spotkać się i porozmawiać. Wszystkim obdarowanym i darczyńcom życzymy dużo zdrowia i optymizmu, że jeszcze kiedyś będzie normalnie.

 

 

 

2021 pam 07