26 WRZEŚNIA EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

2021 edjo min26 września, tak jak co roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, którego głównym założeniem jest ukazanie Europejczykom znaczenia uczenia się języków obcych. W tym roku, podobnie jak w poprzednim na uczniów naszej szkoły czekało wiele atrakcji związanych z tym świętem.

Zarówno starsi jak i młodsi mieli możliwość poznania i przećwiczenia najważniejszych zwrotów i łamańców językowych. Poznali „Fałszywych przyjaciół”, czyli nieporozumienia językowe, o które bardzo łatwo podczas konwersacji w obcym języku. Z pomocą kodów QR zamienili się w poszukiwaczy skarbów, których zadaniem było odczytanie zaszyfrowanych pytań. Była to świetna okazja do wspólnej zabawy oraz poznania różnorodności językowej oraz kulturowej Krajów europejskich. Każdy z uczestników miał również okazję do tego, aby przekonać się o tym, że tak naprawdę jesteśmy do siebie podobni. Różni nas tylko język.
Poniżej krótka fotorelacja z tego dnia :-)

 

26 września, tak jak co roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków

26 września, tak jak co roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków

26 września, tak jak co roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków

26 września, tak jak co roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków

26 września, tak jak co roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków