ZIEMIA JEST KOBIETĄ

8 Marca 2022r na długo pozostanie w naszej pamięci. Cała Polska stara się pomagać Kobietom i dzieciom z UKRAINY8 Marca 2022r na długo pozostanie w naszej pamięci. Cała Polska stara się pomagać Kobietom i dzieciom z UKRAINY, które uciekają przed wojną ze swojej ojczyzny. W naszej szkole również zorganizowaliśmy zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy i produktów, które pomogą tym wszystkim, którzy zostawili swój dom aby ratować życie swoje i najbliższej rodziny.

Uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu posortowały i popakowały wszystkie produkty, które później będą przekazane dla matek i dzieci z Ukrainy. Dzieci z klas młodszych w swoich pracach plastycznych ukazały swoje niepokoje, emocje, pytania, marzenia oraz solidarność ze swoimi kolegami z Ukrainy ogarniętą wojną. Również wszyscy wychowawcy i nauczyciele podejmują rozmowy z uczniami o tym, co się dzieje za naszą wschodnią granicą. Słuchamy uważnie co dzieci mówią. Jesteśmy jednak świadomi, że w dobie wszechobecnych mediów, komunikatorów, nie jesteśmy w stanie kontrolować jakie informacje i obrazy docierają do dzieci i młodzieży. To co najważniejsze jest w takich sytuacjach-to świadomość dzieci, że mogą liczyć na nauczycieli, rodziców, że mogą zapytać o wszystko mając poczucie bezpieczeństwa oraz bycia w takich sytuacjach razem - przeżywania trudnych emocji i sytuacji.
Dzisiejsze motto brzmi Ukraina jest Kobietą, Polska jest Kobietą, Europa jest Kobietą, Ziemia jest Kobietą –SZANUJMY JE….Dużo zdrowia i miłości dla wszystkich Kobiet –tych małych i dużych.

 

Iwona Pietras

8 Marca 2022r na długo pozostanie w naszej pamięci. Cała Polska stara się pomagać Kobietom i dzieciom z UKRAINY

8 Marca 2022r na długo pozostanie w naszej pamięci. Cała Polska stara się pomagać Kobietom i dzieciom z UKRAINY

8 Marca 2022r na długo pozostanie w naszej pamięci. Cała Polska stara się pomagać Kobietom i dzieciom z UKRAINY

8 Marca 2022r na długo pozostanie w naszej pamięci. Cała Polska stara się pomagać Kobietom i dzieciom z UKRAINY

8 Marca 2022r na długo pozostanie w naszej pamięci. Cała Polska stara się pomagać Kobietom i dzieciom z UKRAINY